آدم ها سال های زیادی را گذراندند تا بتوانند بفهمند که چه چیزی برای نشستن مناسب می باشد و آن هم صندلی می باشد. به این وسیله در منزل، محیط کار، خیابان، پارک و سینما برای نشستن نیاز است. البته مدل های صندلی بستگی به محیطی که قرار می باشد از آن استفاده کنید وابسته است. 
صندلی کنفرانس:
به طور کلی در موسسه های دولتی و یا شرکت ها برای تصمیم گیری های بزرگ خود اتاقی را به نام اتاق کنفرانس و یا اتاق سمینار برای گرفتن تصمیم نهایی خود در نظر می گیرند. به همین خاطر برای به کارگیری از این فضا اول به یک میز کنفرانس و تعدادی صندلی کنفرانس احتیاج دارید. صندلی کنفرانس یکی از مهم ترین و الزامی ترین وسیله های اداری برای این قسمت به حساب می آید. 
صندلی آزمایشگاهی:
صندلی آزمایشگاهی یکی از مهم ترین وسیله های آزمایشگاه به حساب می آید و از صندلی آزمایشگاهی برای ساعت های طولانی به کار می برند. باید حتما از کاربرد هایی به غیر از تناسب داشتن با محیط آزمایشگاه، بسیار راحت برای کاربران باشد. صندلی آزمایشگاهی امکان دارد در ظاهر مشابه یکدیگر باشند. اما جنس و ابعاد صندلی آزمایشگاهی با یکدیگر متفاوت است که باید در زمان خرید به آن توجه کنید. 
صندلی کانتر:
برای فضای آشپزخانه بهتر است از یک یا چند صندلی کانتر استفاده نمایید. وجود داشتن این نوع صندلی ها فوق العاده کارآمد و مفید می باشد زیرا از این قابلیت برخوردار است که در حین آشپزی افرادی که در آشپزخانه حضور دارند بر روی آن ها بنشینند و از گفتگو با آن ها لذت ببرید. از صندلی کانتر می توانید برای غذا خوردن نیز استفاده کنید. مهم ترین و خاص ترین ویژگی های صندلی کانتر که موجب می شود این مدل صندلی از دیگر صندلی ها متمایز شوند برخورداری از ارتفاع آن ها می باشد که مناسب با پشت کانتر طراحی و تنظیم شده اند.